Pepita Kultúrtér
A Tett-Hely Ifjúsági Egyesület 2010-ben csatlakozott a Balokány-Ligetért Összefogás civil kezdeményezéshez, majd a „Regionális civil szervezetek infrastrukturális feltételeinek fejlesztése”- elnevezésű konstrukcióban nyert el szervezetünk, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata konzorciumi partnerrel együttműködve, 41 802 803 forintos támogatást a „Balokány-Pepita” címet viselő projekt megvalósítására.
A projekt keretében újult meg a Pepita épülete a Balokány-ligetben, melyet 2013. november 15-én adtak át. Az átadás óta az épület a Pepita Kultúrtér nevet viselte és a Tett-Hely Ifjúsági Egyesület működtetette 2017. novemberéig az Önkormányzattal kötött haszonbérleti megállapodás értelmében. A Pepita Kultúrtérben hétköznapokon 40 órában vártuk az érdeklődőket, ezen felül, a programoktól függően hétvégéken is, komplex szolgáltatási palettát nyújtva mind a lakosság, mind a helyi civil szervezetek és informális csoportok, helyi civil kezdeményezések számára, különös tekintettel a helyi társadalom művészeti, környezeti értékeinek megismertetésére, az alkotó- és művelődő közösségek szervezésére, fejlesztésére.
Ennek szellemében a Tett-Hely Ifjúsági Egyesület munkatársai partnerszervezetekkel együttműködésben színvonalas kulturális, szabadidős, ismeretterjesztő, szórakoztató programokat és szolgáltatásokat szerveztek a lakosság, kiemelten az ifjúsági korosztály, valamint a gyermekes családok számára. A galérián kiállítások váltották egymást, több állandó klub (kreatív kézműves, idegen nyelvi, ifjúsági stb.) működött. Az épület galériáján kialakított két irodarészben 8 civil szervezet tevékenykedett, további 6 szervezet/ civil kezdeményezés használta rendszeresen fórumaihoz, szakmai műhelyeihez az épületet. A Pepita Kultúrtér rendezvényeit, szolgáltatásait igénybe vevők száma évente 8-10.000 fő volt. Munkatársaink több mint 500 szervezethez/ érdeklődőhöz küldtek online formában megjelenő hírlevelet, havi rendszerességgel.
A Pepita Kultúrtér épületének fenntartását, működéséhez szükséges feltételeket (rezsi, egyéb működési költségek) az Egyesület saját erőforrásaiból, részben pályázati támogatásokból finanszírozta. 2014 augusztusától az épületben található kávézót is az Egyesület működtetette közösségi kávézóként, azzal a céllal, hogy az ebből a tevékenységből befolyt bevétellel is a ház fenntartási költségeihez járuljon hozzá.